
Coaching
i mentoring
Coaching jest procesem, którego głównym cele jest wzmacnianie oraz wspieranie cię w samodzielnym osiąganiu zamierzonych rezultatów w oparciu i twoje własne odkrycia, wnioski, przy jak najlepszym wykorzystaniu twojego potencjału.
Proces coachingowy w „Akademii Gościnności” prowadzony jest zgodnie z kodeksem etycznym European Mentoring and Coaching Council oraz w oparciu o narzędzia rekomendowane przez tą instytucję. Proces prowadzi Patrycja Siwiec, która kwalifikacje do wykonywania coachingu zdobywała podczas studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Z jakimi zagadnieniami pracujemy?
- Rozwijanie kompetencji zarządczych własnych
- Budowanie stałego i zgranego zespołu
- Budowanie autorytetu lidera w organizacji
- Rozwijanie się w roli restauratora, menadżera, sommeliera, kierownika sali
Dzięki coachingowi możesz:
- Zrealizować zakładane na początku procesu cele
- Zwiększyć efektywność własnych działań
- Uzyskać większy wpływ na siebie i podejmowane działania
- Uświadomić sobie i rozwinąć własne zasoby
- Zwiększyć efektywność osobistą
- Skuteczniej zarządzać emocjami
- Uzyskać lepszy dostęp do swojej wewnętrznej siły i stabilniejsze poczucie własnej wartości
- Poczuć większą satysfakcję i radości życia w kluczowych dla Ciebie obszarach
Jakich efektów możesz się spodziewać?
Coach jest ekspertem w dziedzinie rozwoju. W czasie każdej sesji, która ma do pewnego stopnia uporządkowaną strukturę, prowadzi rozmowę w taki sposób, aby ułatwić Ci realizację celów. Jest swego rodzaju „katalizatorem zmian”. Ma do tego wiele narzędzi, z których najważniejszymi są pytania. Zastanawianie się nad odpowiedziami pozwala Ci na zmianę perspektywy.
Kiedy już inaczej zobaczysz otoczenie i siebie, możesz podjąć inne niż dotychczas decyzje i zaplanować inne działania. W rezultacie, zmienisz nawyki, a Twoja efektywność działania wzrośnie. W tym procesie coach jest Twoim wiernym kibicem i bardzo mu zależy na Twojej zmianie.


Jakie są korzyści z coachingu?
MASZ PYTANIA?
Jak wygląda praca?
Najczęściej coaching rozumiany jest jako pewien cykl spotkań (proces) co około 2-4 tygodnie. Ilość sesji zależy jest od tego, jakiej zmiany w życiu pragniesz dokonać. Standardowo rekomendowana jest ilość między 6-10 sesji. Każda sesja to od 60 do 90 minut ciekawej, wyczerpującej i inspirującej pracy. Spotkania mogą odbywać się online, w twoim miejscu pracy, lub w innym wspólnie ustalonym.
Na początku każdego procesu określasz rezultaty, jakie chcesz osiągnąć. Nie jest to obligatoryjne. Czasami czujesz, że potrzebujesz zmiany, ale nie wiesz jaki konkretny cel stoi za twoją potrzebą. Cele najczęściej są związane z obszarem pracy wewnętrznej i nastawienia (co chcesz w sobie zmienić, jaki być, aby osiągnąć zamierzone efekty w swoim życiu), bo na to masz realny wpływ, a na otoczenie dość ograniczony.
Dzięki procesowi coachingu odkryjesz lub wzmocnisz motywację do zmiany. Efektywność całego procesu w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo chcesz osiągnąć cel (dokonać zmiany). Jeżeli realizujesz bez przekonania cel szefa czy kogoś z bliskich osób, zmniejszasz prawdopodobieństwo na powodzenie. Bez Twojego zaangażowania coaching nie istnieje.


Czym NIE jest coaching?
Rolą coacha nie jest zmienianie Ciebie, ale tworzenie bezpiecznych warunków, w których możesz mieć wgląd we własne potrzeby, oczekiwania i pragnienia. A także samodzielnie określić swoje cele i zrealizować je w oparciu o własne zasoby zgodnie ze swoimi wartościami.
- Coaching nie jest wykładem motywacyjnym
- Coaching magicznie cię nie zmieni
- Coaching nie jest psychoterapią, konsultingiem, szkoleniem, ani mentoringiem
- Coach podczas swojej pracy nie analizuje przyczyn, które nie pozwalają osiągnąć cel, nie sięga do przeszłości
- Coach nie podpowiada sugestii i nie daje porad mówiąc co klient ma robić, by osiągnąć cele
- Coach nie daje przykładów ze swojego życia opierając się na własnych doświadczeniach, które mają być pomocnymi rozwiązaniami trudności klienta i jednocześnie podpowiedzią co i jak ma robić klient
- Coach nie jest konsultantem, który poprzez analizę sytuacji i różnych możliwości osiągnięcia celu podpowiada opcje dojścia do celów, z których klient może wybierać
Czego potrzebujesz aby zacząć coaching?

UMÓW SIĘ
