30+porad jak łączyć wino z jedzeniem

Idealne połączenie to takie, w którym zarówno smak jedzenia, jak i smak wina są wyraźnie wyczuwalne, a jednocześnie doskonale się uzupełniają, intensyfikując kulinarne doznania gościa.

Sprawdź jak taniny, alkohol czy kwasowość wpływają na smak twoich ulubionych potraw. Nasz poradnik porządkuje wiedzę i pomoże ci w tworzeniu połączeń, które oczarują twoich gości.

Pobierz bezpłatny poradnik PDF>>


Nowe warsztaty degustacyjne on-line już 23 czerwca

Zapisz się na nasze najnowsze warsztaty degustacyjne, w czasie których odkryjemy charakter win hiszpańskich. Warsztaty prowadzimy online, a próbki win wysyłamy kurierem prosto do domu.


Dowiedz się jak z sukcesem rozkręcić biznes gastronomiczny

Poznaj zestaw wypracowanych rozwiązań dotyczących rekrutacji, szkoleń pracowników, sprzedaży i tajników skutecznej rekomendacji, która wpływa na zadowolenie zarówno gości jak i pracowników. Odwiedź naszą strefę wiedzy dla restauratorów>>

Poznaj 20+ porad, które sprawią, że Twoi zadowoleni goście będą do Ciebie wracać i Cię polecać

Jak znaleźć dobrego managera?

Garść praktycznych porad jak rozpoznać, czy nowy manager sprawi, że Twoi goście będą wracać zadowoleni. Czytaj więcej>>

Jak znaleźć dobrego kucharza?

Sukces restauracji nie jest wynikiem świetnej lokalizacji, nowoczesnego sprzętu i milionów wydanych na wystrój wnętrza.  Czytaj więcej>>

Jak zostać sommelierem?

To mit, że jedynie osoby z wybitnym podniebieniem mają czego szukać w tym fachu. Czytaj więcej>>

Jak odzyskać zadowolnie rozczaroweanego gościa?

Dlaczego warto przeprowadzać symulacje sytuacji kryzysowych w restauracji?Czytaj więcej>>

Te i więcej naszych wpisów, czytanych równie chętnie przez restauratorów i przez tych, którzy dopiero planują otwarcie swojego wymarzonego miejsca, znajdziesz w strefie wiedzy. Czytaj więcej>>


Sprawdź jak możemy cię wesprzeć w zakładaniu i prowadzeniu biznesu

Poznaj naszą szeroką ofertę szkoleń dla gastronomii, poradników branżowych, mentoringu, coachingu, kursów winiarskich WSET i degustacji win online. Poznaj naszą ofertę>>


Patrycja Siwiec, trenerka, coach i dziennikarka, pomaga restauracjom i hotelom wdrażać ideę gościnności która przekłada się na sukces biznesowy i wizerunkowy

Adam Pawłowski, pierwszy w Polsce Master Sommelier pomaga restauracjom i hotelom zbudować przewagę konkurencyjną przez przywiązanie zadowolonych gości


Szkolenia i warsztaty Patrycji oraz Adama bez wątpienia zaliczyłbym jako najbardziej udane spośród dostępnych ofert na rynku. Trenerzy indywidualnie, nie szablonowo podchodzą do każdego miejsca, a swoją wiedzę i niewątpliwie doświadczenie w czytelny i bardzo jasny sposób przekazują uczestnikom szkoleń i warsztatów. Osobiste ich zaangażowanie pomogło w sukcesie CAMPO, które dziś chwali się bardzo profesjonalnym i dobrym serwisem.

Krystian Bruź, Właściciel restauracji CAMPO, Wrocław

Prowadzone przez Patrycję i Adama szkolenie pracowników Restauracji Belvedere skłoniło mój długoletni zespół do fantastycznej interakcji. Dzięki temu nasze szkolenie było bardziej produktywne i efektywne. Jak wiemy praktyka czyni mistrza, a konkretne przykłady przedstawiane na szkoleniu jeszcze raz uświadomiły nam jak personel FOH (Front of house) jest ważny dla naszych Gości i biznesu. Wierzę że to nie nasze ostatnie spotkanie.

Piotr Zabłocki, Dyrektor Generalny restauracji Belvedere w Warszawie

Warsztaty z Gościnności to nie tylko zaznajomienie z ideą, której brak tak bardzo odczuwamy w polskiej gastronomii, ale pełna pasji prezentacja różnych stron życia restauracji. Tym cenniejsze i pomocne, że oparte na własnych, wieloletnich doświadczeniach za granicą. Ich efektem jest zarówno przywrócenie rangi serwisowi, jak i wprowadzenie niezbędnych narzędzi poprawiających jego jakość i wydajność, a w konsekwencji podnoszących dochodowość restauracji.

Lechosław Olszewski, właściciel restauracji SPOT. w Poznaniu

Z przyjemnością rekomenduję Patrycję Siwiec i Adama Pawłowskiego MS jako doświadczonych, solidnych i sumiennych specjalistów. Gothic Restaurant od lat korzysta z wiedzy i wsparcia Patrycji i Adama przy organizacji kolacji degustacyjnych i okolicznościowych, doboru win do nowej karty oraz szkoleń obsługi w zakresie poprawnego serwowania win. Każdorazowo wykazują się profesjonalizmem i kreatywnością w doborze wina, jednocześnie zaspokajając potrzeby naszych wymagających Gości. W czasie corocznej Kolacji Charytatywnej zbieramy fundusze na potrzeby osób niewidomych. Patrycja i Adam dobrali wino z etykietą napisaną w języku Braille'a, czym byłem zachwycony. Jestem zadowolony także z fachowego doradztwa i kompetencji w zakresie pairingu win do serwowanych przez nas dań.

Bogdan Gałązka, doktoryzuje się w zakresie polskiej kuchni historycznej

Szkolenie z Gościnnością było dla nas, jak wypłynięcie na szerokie wody oceanu gastro. Wiemy, że jeszcze długa droga przed nami, ale z takimi nawigatorami, jak Patrycja i Adam, wiemy, jak możemy pracować lepiej. Otrzymaliśmy od Nich ogromną porcję wiedzy, która posłuży nam na lata. Opowiedzieli nam osobiste historie, studia przypadków z pracy w świetnych miejscach w Europie oraz zmotywowali do pogłębiania wiedzy winiarskiej, o której można bez końca. Bardzo rekomendujemy zarówno stacjonarne szkolenia dla Zespołu, jak i winiarskie szkolenia online.

Anna Bokwa, właścicielka restauracji Widnokrąg

„Polecam szkolenia z Patrycją i Adamem. Były dużą wartością dodaną dla naszego zespołu pod kątem nowej wiedzy, bądź spojrzenia na nasze działania z innej perspektywy. Wszyscy członkowie zespołu ocenili bardzo pozytywnie oba szkolenia i warsztaty, które były bardzo praktyczne i dziś ułatwiają pracę na co dzień naszemu personelowi. Doradztwo ze strony Patrycji i Adama pozwoliło poprawić atmosferę w zespole i podnieść motywację pracowników – również w trudnym czasie pandemii i zamknięcia gastronomii, a także podnieść jakość naszej oferty poprzez usunięcie wcześniej niezauważonych błędów Z przyjemnością skorzystam ponownie z ich usług.

Tomasz Barański, Dyrektor Generalny Pałac Mała Wieś

Zaufali nam: