• Szkolenia dla gastronomii - naszą misją jest gościnność

 • Capstone California – zdobądź międzynarodowy certyfikat

  Już we wrześniu w pięciu miastach (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków) odbędą się pierwsze stacjonarne degustacje w ramach międzynarodowych kursów wiedzy o winach kalifornijskich Capstone California.

  Program Capstone California powstał z inicjatywy California Wine Institute. Partnerem i realizatorem kursów jest Adam Pawłowski MS Wine Academy. Program od czasu swojej inauguracji w marcu tego roku zgromadził ponad 130 kursantów, którzy odbywają naukę na zaawansowanej platformie e-learningowej. Jesienią wezmą oni udział w stacjonarnych degustacjach odbywających się w największych miastach w Polsce.

  kurs winiarski

  Każdy z czterech poziomów kursu opiera się na poprzednim i obejmuje historię, geografię, klimat, gleby, szczepy winorośli, uprawę winorośli, winifikację, leżakowanie, prawo winiarskie, oficjalne klasyfikacje, terminologię, producentów, roczniki win kalifornijskich i ekonomię wina. Po zdaniu egzaminu każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat Capstone California w formie elektronicznej oraz przypinkę symbolizującą uzyskanie kwalifikacji.

  Kursy Capstone California przeznaczone są dla niezwiązanych z branżą miłośników wina, pracowników branży gastronomicznej i winiarskiej czy osób wiążących swoją przyszłość z branżą. W gronie uczestników kursu znaleźli się także przedstawiciele restauracji realizujących inauguracyjną edycję California Wine Weeks, która odbyła się na przełomie czerwca i lipca w blisko 40. restauracjach w całej Polsce.

  Na degustacjach stacjonarnych w ramach kursu Level 1 Introductory zdegustowane zostaną następujące wina ze Słonecznego Stanu:

  1. Chardonnay Bread&Butter Wines, California
  2. Chardonnay Livermore Valley Wente, Livermore Valley
  3. Sauvignon Blanc, Edna Valley, Central Coast
  4. Barefoot, White Zinfandel, California
  5. Pinot Noir Cline, Sonoma County
  6. Old Vine Zinfandel, Gnarly Head, Lodi
  7. Cabernet Sauvignon, Private Selection, Robert Mondavi, California
  8. Cabernet Sauvignon, Black Stallion, Napa Valley

  W jakim języku odbywają się kursy?

  – Treści kursu na platformie online Capstone California są w języku angielskim, ale w najbliższych miesiącach pojawi się polska wersja językowa.

  – Degustacje stacjonarne w ramach kursów prowadzone są w języku polskim

  Gdzie odbywają się zajęcia? 

  – Zajęcia są wygodną mieszanką zajęć do samodzielnej nauki i zajęć online, zaprojektowanych tak, aby mogły się odbywać według własnego harmonogramu

  – Oprócz nauki online każdy kursu przewiduje stacjonarną degustację win kalifornijskich z pierwszym polskim Master Sommelierem Adamem Pawłowskim  

  Level 1 – degustacja stacjonarna 8 win z elementami wykładu (4 godziny)

  Level 2 – degustacja stacjonarna 16 win z elementami wykładu (5 godzin)

  Level 3 – dwie degustacje stacjonarne 20+ win z elementami wykładu (10 godzin)

  Zapisy na kursy i degustację Capstone California odbywają się wyłącznie poprzez stronę www.adampwalowskims.pl

  Dodaj komentarz

  Wykonane przez Creospace