Skip to main content

Przed branżą gastronomiczną trudne czasy, które dla wielu miejsc będą oznaczać być albo nie być. Jeżeli chcesz wesprzeć swój ulubiony lokal, możesz to zrobić na różne sposoby. 

Jak wesprzeć swoją ulubioną restaurację w czasie kryzysu?

  1. Zrób sobie przerwę od domowego pichcenia i zamów jedzenie na wynos. Wiele restauracji oferuje taką możliwość. Nie ma dowodów naukowych jakoby SARS-CoV-2 przenosiło się wraz z jedzeniem.
  2. Wesprzyj restaurację komunikacyjnie. Jeżeli na Twoim telefonie zalegają zdjęcia dań, teraz jest dobry czas żeby wrzucić je na kanały społecznościowe i polecić miejsce, które szczególnie cenisz. Instagram, facebook, google, insta stories – możliwości jest wiele.
  3. Napisz recenzję. Jeżeli do tej pory nie miałeś/miałaś czasu, czas kwarantanny poświęć na napisanie krótkiej recenzji, aby inni mogli dowiedzieć się o twoim ulubionym miejscu.
  4. Rób przemyślane rezerwacje. Jeżeli planujesz małe przyjęcie, zorientuj się ilu gości skorzysta z twojego zaproszenia. Restauracja musi się zatowarować, a każda odwołana rezerwacja oznacza straty, a w konsekwencji marnowanie żywności, nie mówiąc już o pracy innych ludzi. Szczególnie dzisiaj, szanujmy innych i bądźmy rozważni. Jeżeli już teraz wiesz, że chcesz odwołać rezerwację, zrób to z możliwie dużym wyprzedzeniem.
  5. Kup voucher. Urodziny, imieniny, rocznice, prezenty bez okazji? Zamiast kupowania kolejnej rzeczy, która będzie się kurzyć w smutnym kącie, podaruj bon do restauracji. Miłe doświadczenia i czas spędzony razem z dala od elektroniki, ale w otoczeniu dobrego jedzenia i wina to doskonała inwestycja w dobre samopoczucie, które jak wiadomo wpływa na odporność!

Uratuje nas teraz spokój, rozwaga, stosowanie się do oficjalnych zaleceń, które mają służyć naszemu bezpieczeństwu. Jeżeli Twoja restauracja oferuje dowóz dań, śmiało możesz ją podlinkować w komentarzach pod tym postem, aby więcej osób mogło się o tym dowiedzieć.