• Szkolenia dla gastronomii - naszą misją jest gościnność

  • Jak znaleźć dobrego kucharza?

    Sukces restauracji nie jest wynikiem świetnej lokalizacji, nowoczesnego sprzętu i milionów wydanych na wystrój wnętrza. W ogromnym stopniu zależy od ludzi, którzy tam pracują. Proces rekrutacji jest kluczowy w budowaniu mocnego zespołu. Warto podejść do tego zadania bardzo skrupulatnie i poświęcić czas na wyszukiwanie utalentowanych, odpowiedzialnych i chcących się rozwijać ludzi. Zespół jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. 

    7 CECH DOBREGO KUCHARZA. NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

    1. Dobra organizacja pracy. Samodzielność i umiejętność właściwe- go rozplanowania działań zarówno produkcyjnych, jak i tych przy wydawaniu potraw. Ponieważ w kuchni często trzeba robić kilka rzeczy w tym samym czasie, ważna jest umiejętność planowania, synchronizacji i dostosowywania się do indywidualnych sytuacji. Kucharz musi po prostu „ogarniać tabakę”.

    2. Zdolność pracy w zespole. W kuchni najtrudniej pracować w zbio- rowisku gwiazd. Kluczowa jest współpraca. Kuchnia to złożony mechanizm i każdy ma się poczuć jego sprawnym elementem.

    3. Wyczucie smaku i estetyki. Bez tego nie da się gotować. Przygotowując danie, trzeba je wykańczać tak, jakby miało zostać podane ukochanej osobie lub własnej babci, która jest niezrównaną mistrzynią kuchni.

    4. Skrupulatność. Gotując, trzeba dopasować do siebie wiele elementów. Dobry kucharz pamięta o nich wszystkich.

    5. Dbałość o higienę. To kwestia bezpieczeństwa gości i kucharzy oraz estetyki. Poza tym utrzymanie porządku pomaga w pracy.

    6. Odporność na stres. Praca w kuchni to ciągła walka z czasem, rozkręcone emocje wynikające z kontaktu z różnymi ludźmi. Jak to w usługach.

    7. Zdolności przywódcze. W kuchni obowiązuje hierarchia. Nie tylko szef kuchni ma zarządzać. Jest sous chef, są chef de partie i nawet szeregowi kucharze często zarządzają commisami. Warto, aby ten system delegowania obowiązków funkcjonował jak należy. 

    Więcej o tym jak przeprowadzać rekrutację w gastronomii znajdziesz w naszych książkach i e-bookach „Gościnność” i „Gościnność od kuchni”.

     

    Pobierz nasz bezpłatny poradnik łączenia wina i jedzenia⬇️

    https://goscinnosc.pl/poradnik/

    Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ⬇️

    Dodaj komentarz

    Wykonane przez Creospace